niedziela, 2 stycznia 2011

Święta, święta...

Kolejny post w świątecznym klimacie. Tym razem mała fotorelacja naszych świątecznych dekoracji.

Rok temu odkryłam technikę quillingu zaraz przed świętami, właśnie wpadając gdzieś w Internecie na przepis na taką gwiazdkę. Bardzo mnie to wciągnęło. Metoda jest dosyć pracochłonna, ale efekty piękne. Mało kto wierzy, że można takie gwiazdki samemu "ukręcić" ;)
W tym roku na naszej choince zawisło więcej ręcznie wykonanych ozdób. Mama już wczoraj dodała zdjęcia tych zrobionych przez siebie - szydełkowych gwiazdek.
Dodaję jeszcze jej przepis na krochmalenie:
Większość szydełkowych ozdób krochmalę używając kleju wikol z wodą w stosunku ok. 1 : 1.
Aniołki bardzo dobrze usztywnia się w roztworze o dużym stężeniu cukru w wodzie.


Wzór szydełkowej bombki jest w Wenie nr 6/2010


Upiekłyśmy i ozdobiłyśmy "sylwestrowe pierniki" - niestety przed Świętami zabrakło nam już czasu na piernikowanie przy tym całym natłoku przygotowań.


Grudniaczki są śliczne, kupiłam przed Świętami czerwonego, różowego i białego. Zamierzam wiosną ukorzenić nowe sadzonki każdego z nich.
W Internecie można znaleźć wiele rad jak pielęgnować tego kaktusa. Niektórym odwdzięcza się drugim kwitnieniem w okolicach Wielkanocy. Ciekawe czy u nas zakwitnie?
Na święta wyhodowałam z sadzonki gwiazdę betlejemską.
Bardzo mi na niej zależy, bo jest wyjątkowo biała.


Na koniec kartki świąteczne, które zrobiłam w ostatniej chwili, więc pewnie rozesłane zostaną dopiero za rok ;) zastanawiam się jeszcze nad dodaniem na dole napisu "Wesołych Świąt", chyba czegoś im jeszcze brakuje...

3 komentarze:

  1. Te quillingowe gwiazdki są prześliczne!A z twojego przepisu na krochmalenie skorzystam niebawem.Zazdroszczę Ci tej gwiazdy betlejemskiej, bo moje dwukrotne próby wyhodowania jej nie udały się.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne są te Twoje gwiazdki quillingowe! A z Twojego przepisu na krochmalenie skorzystam niebawem. Zazdroszczę Ci gwiazdy betlejemskiej, bo moje dwukrotne próby jej wyhodowania nie udały się.

    OdpowiedzUsuń
  3. Obrigada pela visita e por ter gostado de meus trabalhos , feliz 2011!!!!!!!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń